Marka Tescil Başvurusunu Kimler Gerçekleştirebilir?

14
Ara
Marka Tescil Başvurusunu Kimler Gerçekleştirebilir?

Markanızı tescil ettirirken, markanızla birlikte kullandığınız amblem, slogan vb. işaretleri de markanızı tescil ettirirken ücretsiz olarak tescil ettirebilirsiniz. markanızı isterseniz kendi adınıza, ailenizin ve çocuklarınızın adına, dilerseniz şirketinizin adına da tescil ettirebilirsiniz.

Türk Patent Enstitüsü başvuruları değerlendirirken, müracaatları yaparken, sizin kim olduğunuzla ilgilenmez. Yani marka tescilini, şahıs yapabilir. Müracaat esnasında T.C. kimlik numarası bulunan bir kimlik taşımanız gerekir.
Markanızı birden fazla kişi adına hatta şahıs ve işletme adına tescil ettirebilirsiniz. Marka tesciliniz sizin tarafınızdan devredilebilir, satılabilir, markanız için lisans anlaşması yapabilir, Franchise olarak kiralayabilirsiniz.

Tescil edilecek markanız, açık, anlaşılabilir olmalıdır. Markanız Daha önce tescil edilmiş bir markaya veya ünlü bir markaya benzer olmamalıdır.
Markanızı tescil ettirdikten sonraki 5 yıl içerisinde markanızı kullanmak zorundasınız. Her ne kadar marka tescil size 10 yıllık koruma sağlasa da tescil ettirdiğiniz markayı ilk 5 yıl içinde kullanmak zorundasınız.

Ekspres Patent siz değerli marka sahiplerinin her türlü işleminde uzman kadrosu ile yanınızda olmaktan mutluluk duyar. Markanıza yapılacak itirazdan, markanızla ilgili yapılacak tüm yazışmaların takibine kadar tüm işlemleri titizlikle takip edecektir. Ekspres Patent olarak markanıza yapılacak itirazlar için savunma hazırlamayı öncelikli görev olarak benimsemiştir.